Papież Jan Paweł II


«Niech ją Bóg błogosławi»

Relacja z audiencji prywatnej u Papieża

The Pope


 


Papież czyta dedykację Vassuli na pierwszej stronie 10 dodatku do «Prawdziwego Życia w Bogu» .


Żeby obejrzeć powiększenie zdjęcia należy kliknąć na nim.


14 lutego 1998
Spotkanie z Ojcem Świętym

Nazywam się Niels Christian Hvidt. Z dwojgiem przyjaciół, Anu i Abhai George, pochodzącymi z Kerala (Indie), a obecnie mieszkającymi w Danii, miałem zaszczyt uczestniczyć we Mszy św. w prywatnej kaplicy Papieża. Było to 10 lutego 1998.

10 kapłanów koncelebrowało wraz z Ojcem Świętym, a osób świeckich było w sumie 23. Po Mszy św. pięknej i skromnej, Ojciec Święty przyjął nas w sali audiencyjnej, rozdzielając różańce i błogosławiąc każdego z nas. Pięć osób przyniosło dary.

Ja miałem ze sobą 10 dodatek do francuskiego wydania «Prawdziwego Życia w Bogu» (odpowiadający 10 tomowi w j. polskim). Przed kilkoma miesiącami Vassula zadedykowała go Ojcu Świętemu i powierzyła mi tę książkę. Na pierwszej stronie napisała:

«Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II.
Niech Bóg błogosławi i chroni Waszą Świątobliwość,
Vassula.»

Kiedy podszedł do mnie, trzymałem tę książkę w ręce. Po przyjęciu różańca i ucałowaniu ręki Papieża, powiedziałem po niemiecku: «Przywiozłem dla Ojca Świętego bardzo ważną książkę. To jest książka Vassuli.» Z zaciekawieniem Ojciec Święty odpowiedział: «Ach! Vassula!» Ks. Stanisław Dziwisz, osobisty sekretarz Ojca Świętego (mianowany biskupem 3 dni przed audiencją), też powiedział z zainteresowaniem: «Vassula!» Było oczywistym, że obydwaj znali ją.

Powiedziałem więc: «Ona napisała dla Ojca Świętego dedykację w tej książce.» Papież spojrzał ze szczerym zainteresowaniem do środka książki, po czym rzekł do mnie po niemiecku: «Gott segne sie» «Niech Bóg ją błogosławi!»Uczynił znak krzyża nad książką, po czym oddał ją J. E. Mietec, który odbiera prezenty przyniesione Papieżowi, które może on obejrzeć po audiencji.

Zanim podszedł do następnej osoby zdążyłem mu jeszcze powiedzieć: «Wiele modlimy się za Waszą Świątobliwość!» Odpowiedział mi: «Dziękuję!»

Niels Christian Hvidt
Accademia di Danimarca
Via Omero 18
I-00197 Roma


Następujący cytat wypowiedzi Papieża Jana Pawła II, wygłoszonej podczas audiencji generalnej w Watykanie, został wzięty z hiszpańskiego wydania L'Osservatore Romano, z dnia 16 sierpnia 1996.
(To błogosławieństwo apostolskie zostało udzielone 9 miesięcy po Notyfikacji)

«Pozdrawiam serdecznie osoby języka hiszpańskiego obecne tutaj, szczególnie zakonnice ze Zgromadzenia św. Teresy od Jezusa i GRUPY DUCHOWOŚCI PRAWDZIWEGO ŻYCIA W BOGU. Życzę im wszystkim, żeby duchowe lato pomogło im ponowić ich chrześcijańskie obietnice, a danie Bogu wspaniałomyślnej odpowiedzi stało się świadectwem Jego miłości w świecie. Udzielam wam oraz tym, którzy są wam drodzy, błogosławieństwa apostolskiego.»powrót do strony glównej


[powrót do strony głównej] [mapa całej witryny] [pełna oferta książek i kaset] [nowości] [ostatnie zmiany] [pismo "Vox Domini"] [czytelnia on line i nie tylko] [ewangelia na niedziele i święta] [archiwum plików 'zip'] [nasze plany] [mirror site strony polskiej Międzynarodowego Stowarzyszenia 'Prawdziwe Życie w Bogu'] [prawdy wiary Kościoła Katolickiego] [ciekawe linki religijne w różnych językach] [przeszukiwanie witryny "Vox Domini"] [e-mail] [kilka słów o Wydawnictwie]