Ojciec Tardif i Vassula


«To sam Pan do niej mówi.»


Ojciec Émilien Tardif, m.s.c. był jedną z najważniejszych postaci Ruchu Charyzmatycznego. Urodził się w Kanadzie 6 czerwca 1928 roku. Zmarł w czerwcu 1999 roku. Był misjonarzem w Republice Dominikany od 40 lat. Był również profesorem Niższego Seminarium, naczelnym redaktorem pisma rodzinnego, przełożonym prowincjalnym Zgromadzenia. W czerwcu 1973 roku zachorował na gruźlicę. Stan jego był bardzo poważny i musiał powrócić do Kanady. W szpitalu gruźliczym w Quebec, zanim rozpoczęto leczenie, odwiedziło go 5 osób z grupy charyzmatycznej, aby się nad nim pomodlić w jego pokoju. W ciągu kilku dni został całkowicie uzdrowiony. To był punkt zwrotny w jego kapłaństwie. Zaczął interesować się Ruchem Odnowy Charyzmatycznej, aby lepiej poznać problem Nowej Pięćdziesiątnicy, jaką Pan przyobiecał Swemu dzisiejszemu Kościołowi. Stopniowo rozwinął się u niego dar uzdrawiania. Przypisuje się jego wstawiennictwu nawet uzdrowienia z raka oraz z ostatniego stadium AIDS. Pan uczynił z tego daru cudowne narzędzie wspomagające jego pracę ewangelizacyjną.

Oto fragment wywiadu zatytułowanego "Verso un'epoca gloriosa" - Incontro con Padre Tardif, jaki - z ojcem Tardifem - przeprowadził włoski dziennikarz Marino Parodi. Wywiad ukazał się w październiku 1996 r. we włoskim piśmie Il Segno del Sopranaturale (str. 18-19). Okazją do tego spotkania stała się promocja nowej książki o. Tardifa zatytułowanej "Znaki i charyzmaty" w serii "Nowa Ewangelizacja dla Trzeciego Tysiąclecia". Ojciec Tardif wyraża jasno swe stanowisko wobec Vassuli i Prawdziwego Życia w Bogu.

Na pytanie: Skoro mówimy o wielkich charyzmatach współczesnych, co ojciec - posiadając dar poznania - sądzi o Vassuli Ryden? Odpowiedział:


Myślę, że chodzi o mistyczkę autentyczną i szczerą. Przemawia przez nią Pan. Prawdziwe Życie w Bogu pełne jest skarbów: jak ta kobieta mogłaby sama z siebie do tego dojść?
Odbieram jako bardzo pozytywną ostatnią wypowiedź kardynała Ratzingera, w której - oprócz uznania licznych oczywistych i bardzo pozytywnych owoców misji Vassuli - udzielił wiernym całkowitej zgody na rozpowszechnianie orędzi.
Zresztą dokument Kongregacji ds. Doktryny Wiary był absurdalny: bez podpisu, nigdy nie potwierdzony oficjalnie, zainspirowany całkowitą nieznajomością orędzi i misji tej mistyczki.


O. Tardif od roku 1975 poświęcał wiele czasu głosząc Ewangelię na wszystkich kontynentach. Był również w Polsce. Założył wspólnotę charyzmatyczną złożoną ze świeckich poświęconych Bogu Słudzy Chrystusa żyjącego. Zajęli się oni centrum ewangelizacyjnym, produkują programy telewizyjne i radiowe, prowadzą szkołę ewangelizacji. Ojciec Tardif poświęcał 8 miesięcy w roku na ewangelizację na świecie. Posiadał także potężny dar „poznania" i „rozeznawania". Opublikował trzy książki. Pierwsza, Jezus uczynił mnie świadkiem , (ponad milion egz.) została przetłumaczona na 18 języków. Poza tym: Jezus jest Mesjaszem oraz W ogniu miłości. (Źródło: Czasopismo La Vraie Vie en Dieu, No 8, lipiec 1997, i L'Informateur catholique, lipiec-sierpień 1996).powrót do strony glównej


[powrót do strony głównej] [mapa całej witryny] [pełna oferta książek i kaset] [nowości] [ostatnie zmiany] [pismo "Vox Domini"] [czytelnia on line i nie tylko] [ewangelia na niedziele i święta] [archiwum plików 'zip'] [nasze plany] [mirror site strony polskiej Międzynarodowego Stowarzyszenia 'Prawdziwe Życie w Bogu'] [prawdy wiary Kościoła Katolickiego] [ciekawe linki religijne w różnych językach] [przeszukiwanie witryny "Vox Domini"] [e-mail] [kilka słów o Wydawnictwie]