Badanie autentyczności cudu
Kalkuta (Indie), 3 grudnia 1999

W Kalkucie kontynuuje pracę komisja diecezjalna, której zadaniem jest m. in. przesłuchanie świadków w sprawie beatyfikacji Matki Teresy, założycielki Misjonarek Miłości.
Obecnie komuisja pracuje nad dokumentacją, potwierdzającą cud - tak stwierdził arcybiskup tego miasta oraz pustulator, ojciec Brian Kolodiejchuk, z męskiej gałęzi Zgromadzenia założonego przez Matkę Teresę.
Badany jest przypadek kobiety 30-letniej, pochodzącej z Raganji, miejscowości leżącej w odległości 400 km na północ od Kalkuty. Została ona uzdrowiona w sposób niewytłumaczalny z raka żołądka.
Zgodnie z oświadczeniem postulatora, do Komisji napłynęły już dziesiątki listów zawierające świadectwa domniemanych cudów, jednak Komisja opracowuje przypadek kobiety z Raiganji, gdyż posiada on najbogatsza dokumentację medyczną.
Na podstawie wiadomości zamieszczonej w serwisie internetowej religijnej agencji informacyjnej Vidimus Dominum (adres: http://www.vidimusdominum.org)
*
Dodajemy przy tej okazji, że beatyfikacja dwojga dzieci z Fatimy - o której coraz realniejszych kształtach pisaliśmy ostatnio dwukrotnie - ma się odbyć 13 maja 2000 roku. Jak podał Watykan Papież pragnie by ta uroczystość odbyła się w jego obecności w samej Fatimie, miejscu objawień, których doświadczyło dwoje widzących.


[powrót do strony głównej] [mapa całej witryny] [pełna oferta książek i kaset] [nowości] [ostatnie zmiany] [pismo "Vox Domini"] [czytelnia on line i nie tylko] [ewangelia na niedziele i święta] [archiwum plików 'zip'] [nasze plany] [mirror site strony polskiej Międzynarodowego Stowarzyszenia 'Prawdziwe Życie w Bogu'] [prawdy wiary Kościoła Katolickiego] [ciekawe linki religijne w różnych językach] [przeszukiwanie witryny "Vox Domini"] [e-mail] [kilka słów o Wydawnictwie]